Milyen esetben nem szabad strandolnunk, úsznunk?
Ha a nőgyógyászunk veszélyeztetett terhesnek nyilvánított minket, abban az esetben semmiképp nem ajánlott a fürdőzés, emellett pedig a harmadik trimeszter során sem ajánlott, hiszen ilyenkorra már valamelyest kitágul a méhszáj, így a fertőzésveszély megnövekedik. Ezt a két esetet leszámítva a legtöbb esetben többször is eljárhatunk fürdőzni, azonban, ha nem vagyunk biztosak magunkban a legjobb az, ha kikérjük a nőgyógyászunk, szülészorvosunk, védőnőnk véleményét.
Milyen vizet válasszunk?
A pancsoláshoz elsősorban természetes vizeket vagy hűvös, de nem hideg úszóvizeket érdemes választanunk, mivel ezekben a legkisebb a kórokozók szaporodásának esélye. A meleg, termálvizek remek táptalajt adnak a baktériumok számára, emellett pedig a gyógyvizek egyes összetevői sem ajánlottak a terhesség ideje alatt. Amennyiben a gyógyvíz nem tartalmaz radánt, ként vagy egyéb kismamákra hátrányos hatású összetevőt, természetesen rövid ideig tartózkodhatunk benne, azonban hosszú távon nem ajánlott. Ami még a forró vizek ellen szól, az az, hogy méhösszehúzódásokat okozhatnak és ellazíthatják a méh záróizmait. Emellett érdemes arra is figyelnünk, hogy az adott víznek mekkora a klórtartalma, hiszen habár a fertőtlenítésben segít, az immunrendszert gyengítheti a nagy mértékű klórral való érintkezés.
Hogyan válasszunk fürdőruhát?
Ha a várandósság korai szakaszában vagyunk, egy ideig még eredeti fürdőruhánk is tökéletes számunkra, azonban, ahogy nő a pocakunk és a melleink érdemes beszereznünk 1-2 kismama fürdőruhát. A kismama fürdőruhák egyik hatalmas előnye (akárcsak a többi kismamáknak tervezett ruháé), hogy kialakításuknak köszönhetően tökéletesen tartják a pocakot és a melleket, valamint kényelmesen állíthatóak és rugalmas anyagúak is. Ízlés szerint választhatunk akár egyrészes fürdőruhát vagy tankinit is, mindkettő remek választás strandoláshoz és úszáshoz is, emellett pedig még divatosak is! A választásnál mindenképp a számunkra legpraktikusabb kialakítást kell keresnünk, emellett azt is ajánlott figyelni, hogy a kismama fürdőruha anyaga uv védelemmel ellátott legyen.
Mire érdemes még figyelnünk?
A fürdőhely kiválasztásánál érdemes figyelnünk arra, hogy a hely ne legyen túlzsúfolt, hiszen a a nagy tömegben bárki neki mehet a pocakunknak, emellett, ha zárt fürdőt választunk, a csúszásveszélyről sem szabad megfeledkeznünk. Érdemes olyan helyen közlekednünk, ahol meg tudunk kapaszkodni valamiben, valamint a lassú és megfontolt közlekedés is elengedhetetlen.
A vízben tartózkodás után, amíg a fürdőruha még nem száradt meg, mindenképp viseljünk köntöst vagy védjük az alsó felünket törölközővel, ruhával, mivel a felfázás kockázata nedves ruhában nagyobb lehet.
Amennyiben nem csak lazítani szeretnénk a vízben, hanem úszni is, mindenképp egyeztessünk az orvosunkkal, hogy ajánlott-e számunkra. Amennyiben nyitott a lehetőség, használjuk ki, hiszen az úszás számos pozitív hatással van a saját szervezetünkre és babánk fejlődésére is.
Amennyiben kérdésed lenne a kismama fürdőruhákkal kapcsolatban, keress minket bizalommal a info@kismamafehernemu.hu e-mailcímen.